životopis

14. november 2010 at 17:11 | Michaela |  životopis
Kopírujte se zdrojem! Překládala jsem to z anglický wikipedie.

Celým jménem Skye Alexandra Sweetnam se narodila 5. května 1988, Deirdre a Gregovi Sweetnam. Byla pojmenována po ostrově Skye ve Skotsku. Spolu se svou sestrou Aurorou, a jejím bratrem Cameronem se narodila a vyrůstala v malém městě Bolton v Ontariu, kde studovala tanec a zpěv. Začala zpívat ve věku 5 let a to pouze pro přátele a rodinné příslušníky.Ve starším věku začala psát písně a nahrála demo pomocí místní hudební školy Bolton. Na střední škole v Calendonu (Ontario) začala studovat drama.

Pracovala s místním výrobcem a instrumentalistou, Jamsem Robertsonem. Společně pracovali na Noise from the bassement, který později vydává Capitol Records / EMI. V červenci roku 2003 se na soundtracku k filmu How to Deal objeví singl "Billy S.",který se rychle proslaví v celé Kanadě. V roce 2004 se Skye vydává na turné po Evropě a Severní Americe, jako předskokan pro Britney Spears na jejím Onyx Hotel Tour, ačkoli její výkony byly přerušeny kvůli zranění kolena Spears. Na začátku roku 2005, bylo vydáno Skyeino album Noise from the bassement s re-DVD.

Skye nakonec nahrávala písně do různých televizních pořadů pro děti a mládež, jako The Buzz on Maggie, Waysade
a Radio Free Roscoe,kde si také jako host zahrála v jedné epizodě (The bad boy). Dále se zůčastnila pěti kompilací pro Disney: Radio Disney Jingle Jams, Radio Disney Jams, Vol. 8, DisneyMania 3, a DisneyRemixMania.

V roce 2006 Skye nazpívala písničky pro Barbie Deníček. Také tento samí rok v říjnu natočila píseň "Boyhunter" v simíkovštině proThe Sims 2: Pets. V roce 2007 "Sugar Guitar" zazněla v obchodním domě Zellers a také vystupovala v Love For Nana - pouze 1 Tribute CD pro japonský komiks Nana. V březnu roku 2007 Skye natáčí singl "Into Action" s Timem Armstrongem.

30. srpna roku 2007 vystoupila na party poprvé se svojí novou kapelou a předvádí zbrusu nový materiál, včetně "Boyhunter", její verze "Into action", "Make-out Song", "Ghosts", a "Music Is My Boyfriend". Všechny skladby jsou na desce Sound Soldier, kterou vydává. Skye je také předskokanka vítěze soutěže Canadian Idol Kalana Portera na jeho turné kde cestuje jako jeho součást od října až do listopadu 2007.14.února 2008 je její deska Sound Soldier vydána i v Japonsku s bonusovým songem "Girl Like Me".
V nedávném videu, který zveřejnila na svém YouTube "Skye Plays Dress Up 2 .- PrincessPurple" , ukázala náhledy dvou dosud nevydaných songů s názvem "Heartbreak" a "Boomerang".

Hudební video pro "Human" bylo nominováno na cenu 2008 MuchMusic Video Award za nejlepší kameru, ale prohrálo s Hedley´s "She´s so sorry."

Dne 25.dubna 2009 Skye zveřejnila na svém osobním Twitteru, že byla ve studiu. Předchozí zprávou byla ta, že bude pracovat ve studiu na novém albu. Nevydaná píseň "Love Sugar Sweet" byla ve videu, který bylo zveřejněno na YouTube. Dne 26.srpna 2009 Skye zveřejnila na svém Twitteru, že je vokální nahrávka pro nový singl, který bude vydán v Japonsku.

Skye poskytnula vokály pro píseň "Where I want to be", což je píseň na novém albu Juna Senouse, to Works.

Skye také režírovala videoklip k písni Leah Daniels ', "North Senorita"
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama